Kurumsal | Sosyal Sorumluluk

Stil44 İZEV - İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı Projelerini desteklemektedir.Sanat kavramı insanoğlunun var oluşuyla doğdu.
Bir olguyu ya da değeri yorumlayışın farklı işlenişiyle kişilere, toplumlara, tarihe mal olarak sanatın değeri oluştu. Fakat yüksek boyutta sanat değeri taşıyan eserler, sıra dışı karakterlerin, dehaların, “farklı” insanların elinden çıkmıştır. Onlar sıradan olmayan bakış açıları ve nesiller boyu yaşayacak eserleri ile hep fark yaratmışlardır.
Bu sebeple yıllardır hayata kazandırılmaya çalışılan engelliler için bilindik yöntemlerle “hayatta biz de varız” tanımı yapılmış ve işlenmiştir. Bu kazandırılış şeklinin görsel dili değişememiştir. Onları sanatta, sporda, kısacası yaşamın her alanında var edecek içeriklerde farkındalık yaratacak değerler üretilmeli ve desteklenmelidir.


Bu ana fikirle yola çıkıldığında;
Onların normal-anormal, geri-ileri yada öteki gibi derecelendirme ve sıfatların çok dışında, kimilerimiz gibi sadece “farklı” olduklarını ifade etmenin yeni yöntemlerini bulabiliriz diye düşündük. İnsanlığın giderek tek-tipleştiği ve yalnızca kendine benzer olanı sahiplenerek var olmasını desteklediği günümüzde, hayatın her alanında ve aslında her çağda var olan bu gençleri göremediğimiz için aklımızda kendimize sormamız gereken bir soru belirdi:
Farklı olan biz miyiz?

İZEV - Sanat ve Biz Projesi 1
İZEV - Sanat ve Biz Projesi 2
İZEV - Sanat ve Biz Projesi 3
İZEV - Sanat ve Biz Projesi 4
İZEV - Sanat ve Biz Projesi 5
İZEV - Sanat ve Biz Projesi 6
İZEV - Sanat ve Biz Projesi 7

  • Stil44 bir "STEP COLLECTION" iştirakidir. Sitedeki yazı ya da fotoğrafların bir bölümü ya da tamamı yazılı izin olmadan kullanılamaz.
    Tüm Hakkı Saklıdır © 2018 - Step Mimarlık İnş. Dek. Hizm.San.ve Tic. Ltd. Şti.